Co získáte s olivovým olejem

Bez rostlinných olejů by naše kuchyně měla docela odlišnou podobu. Museli bychom smažit pokrmy na másle nebo na sádle, nebylo by co přidávat do dresinků, zálivek a rostlinných salátů a převaha živočišných tuků by nás brzy přivedla do hrobu. Tuk je totiž důležitou součástí výživy, potřebujeme jej pro vstřebávání vitamínu A a pro mnoho dalších pochodů v organismu, a jde zejména o nenasycené mastné kyseliny, které obsahují složky rostlinného původu.

olivový olej

Olivový olej je nejoblíbenějším olejem z rostlinné říše, je bohatým zdrojem vitamínu E a mastných kyselin, které slouží k obnově tkání a jejich výživě, a zároveň napomáhá detoxikačnímu procesu eliminace odpadních zplodin metabolismu.

Podstatné však je, jak je olej z oliv získáván. Na trhu je k nalezení celá řada výrobců a olejů různých kvalit. Chcete-li svému zdraví výrazně prospět, nakupujte pouze produkty z ekologického zemědělství, označené jako BIO, kde se nepoužívají pesticidy a herbicidy k ošetřování rostlin, a kde se půda hnojí přirozeným způsobem.

kvalitní olej z oliv

Dále se zaměřte na oleje lisované za studena a takové, které neprochází procesem rafinace. Rafinace sice zbavuje olej cizorodých látek (kterých je ovšem v BIO produktech minimum), ale zároveň sníží obsah látek prospěšných, takže pak máte na stole více kyselinotvorný výrobek, s velmi omezenou výživovou hodnotou. Rafinace olejů je podobný proces, kterým prochází cukr, nejkvalitnější cukr je hnědý anebo melasa a naopak cukr bílý, zcela rafinovaný, nemá prakticky žádnou výživovou hodnotu, a jsou to jen prázdné kalorie, které organismus ještě naopak připraví o mnoho minerálů a vitamínů.

Buďte tedy velmi obezřetní při výběru olivového oleje na akci https://www.olivum.cz/akce/ a nenechte se napálit produkty s minimálním přínosem pro naše tělo. Buďte při výběru důslední a nepodceňujte kvalitu BIO výrobků a přirozeného procesu lisování olejů za běžné pokojové teploty.