Závislost na hrách a internetu

Objevuje se čím dál častěji u lidí ve věku 12-30 let. Trpí jí téměř o padesát procent více muži než ženy. Závislost na počítačových hrách a na internetu celkově, je jedna z těch nejtěžších. Ač se to nezdá, léčba tohoto onemocnění může být velmi složitá a finančně poměrně nákladná.

žena s mobilem
Počítačové hry

Toto se týká především chlapců, kteří tráví čas spíše s počítačem než s kamarády. Připadá Vám, že prosedět tři hodiny denně u počítače, je hodně? Omyl, tito lidé jsou schopni u něj vydržet až dvanáct hodin denně. To způsobuje, že trpí vysokým deficitem spánku, často je postihuje insomnie (nespavost), trpí depresemi a může se u nich projevit i zrakové postižení, způsobené neustálým koukáním do monitoru, jehož světlo není pro oči přirozené. Může dojít k poškození sítnice či jiným závažnějším zrakovým onemocnění.
Dalším problémem je nadváha. Jelikož tito lidé spíše sedí a nevykonávají žádnou aktivitu, je u nich větší riziko obezity. Ta například může způsobit problémy s klouby, tlakem, člověk se může stát diabetikem.

připoutání k internetu
Internet

Kontrolování příspěvků na Facebooku, nebo neustálé aktualizování Instagramu, je znakem závislosti na internetu, kterou trpí dnes až padesát procent naší populace. Mít neustále mobil přilepený k ruce nebo zapnutý notebook, je pro většinu mladých lidí naprostou nezbytností. Pocit nutnosti připojení na internet je silnější než cokoliv jiného. Nutkání otevírání a zavírání telefonu se stane každodenní rutinou. Toto vše jsou příznaky, které byste rozhodně neměli podceňovat. Problém se dá řešit, většinou však jen s pomocí psychologa.
Pokud sledujete, že někdo z Vašich blízkých či známých vykazuje určité známky závislosti na internetu nebo počítačových hrách, zakročte a nenechte vše zajít až do extrémů. Pokud se závislost pozná včas, je šance se vyléčit.